Dejte sami sobě lásku

Když se ohlédnu za svým dosavadním životem a za tím, co mě nejvíce ovlivnilo, pak jednou z nejvýznamějších událostí byla moje účast na základním transformačním semináři Satvatove v roce 2016. Zcela upřímně můžu říct, že můj život se od té doby dělí na život před seminářem a život po semináři. Tak moc mě tato zkušenost ovlivnila.

Když se tedy naskytla příležitost zúčastnit se týdenního pokročilého semináře, zatím prvního v České republice, nebylo o čem přemýšlet. Věděla jsem, že to nebude příjemný zážitek. Věděla jsem, že to bude bolet, ale také jsem věděla, že to bude stát za to a že se můj život zase posune tím správným směrem.Transformační semináře mají jednu nepříjemnou vlastnost. Procesy, kterými si účastníci musí projít jsou jen zřídka příjemné. Je to daň za to, že se váš život po těchto prožitých zkušenostech obrátí k lepšímu.

Byla jsem na prahu vyhoření

Bála jsem se co mě čeká, ale zároveň jsem věděla, že tohle je přesně to, co teď potřebuji. Těsně před odjezdem jsem se totiž nacházela ve stavu emočního a fyzického vyčerpání. Byla jsem na prahu vyhoření a situace už téměř nemohla být horší. Věděla jsem, že potřebuji zpomalit a že seminář je pro mě příležitost zastavit se a znovu se nadechnout.

A tak jsem jela. Cílovou stanicí byla chalupa v jižních Čechách na samotě u lesa, kde lišky dávají dobrou noc a wi-fi má šíleně slabý signál. Čekal mě týden tvrdé práce na sobě, týden pláče i smíchu, radosti i smutku.

Poznejte sami sebe

Semináře osobního rozvoje nám dávají možnost poznat sami sebe, naše skutečné já, ničím a nikým neovlivněné. Umožňují nám pochopit proč a jak se díváme na svět. Zjistíme, že nosíme masky, abychom se chránili před světem a že tyto masky nejsou naše opravdové já.

Pochopíme jakým způsobem nás ovlivnilo naše dětství, ať už bylo šťastné nebo ne. Zjistíme jaký vliv na nás měli lidé v našem nejbližším okolí. Díky nim máme automatické vzorce chování a reagujeme na různé věci a situace automaticky, aniž bychom dokázali své reakce nějak ovládat.

Semináře nám pomůžou prozkoumat naše podvědomí a přeměnit ho na vědomí, které dokážeme řídit. Uvědomění je prvním krokem ke změně. K takové změně, která vám umožní žít šťastný, spokojený a naplněný život.

Co mi přinesl Satvatove 2?

A co tedy Satvatove 2 přinesl mě? Po příjezdu vstupovala do jídelny vystresovaná holka se smutnýma očima a ještě smutnějším úsměvem. Ke konci týdne mnou začal prostupovat klid, moje mysl se utišila a já si užívala vědomé okamžiky plné přítomnosti. V den odjezdu už moje oči zářily jako drahokamy a já cítila plný účinek transformace.

Během toho týdne jsem se pořádně pohrabala ve své minulosti a díky tomu se mohou moje staré rány začít hojit. Opět jsem si připomněla, že mohu za celý svůj život, minulý, současný i budoucí, převzít plnou zodpovědnost a že to dokážu.

Končím s vysokým tempem

Uvědomila jsem si, že si stále ještě nedávám dost lásky v mnoha oblastech mého života. Rozhodla jsem se, že už si nechci a nemůžu ubližovat tím vysokým tempem, ve kterém poslední dobou funguji. Ujasnila jsem si, co je pro mě v životě důležité.

Uvědomila jsem si, že sama sobě nemusím nic dokazovat a že jsem dost dobrá právě taková, jaká jsem. Můžu si jen tak plynout bez výčitek z nesplněných úkolů na mém kilometrovém to-do listu.

Vyřešila jsem si vztah se svojí ženskostí a přijala svojí ženskou i mužskou stránku osobnosti. Navíc jsem zjistila, že mě baví tanec a že můžu zpívat na veřejnosti, což pro mě bylo dlouhou dobu tabu.

Vím, co chci

Přesvědčila jsem se, že vím přesně, co chci a že musím přestat prokrastinovat kroky k tomu, abych to dostala. Učím se být jistá sama sebou a věřit si. Postupně se stávám víc a víc autentickou a vyrovnanou. Seminář mi opět umožnil nahlédnout do sebe a ještě lépe se poznat.

Účastníci a facilitátoři pokročilého semináře Satvatove

Pro mě rozhodnutí absolvovat semináře osobního rozvoje byla jedna z nejlepších v mém životě. Tuto zkušenost doporučuji všem, kteří nejsou tak úplně spokojení se sebou a se svým životem a jsou ochotní to změnit.

Vylezte z ulity

Většina lidí má ráda tu svojí ulitu, svojí bezpečnou zónu komfortu a proto když vědí, že něco nebude úplně snadné, tak se o to raději ani nepokoušejí. Jenže kdo nikdy nepřekročil svojí zónu komfortu, ten také ničeho nedosáhl.

Všichni máme ve svém životě bolístky, které je potřeba zahojit. Neustále máme prostor, kam růst a jak se zlepšovat. Dejte sami sobě lásku a pokud nejste s něčím v životě  spokojení, běžte a změňte to. Nezáleží na tom, jakou cestu si vyberete a jaké téma potřebujete řešit. Běžte do akce. Výsledky jsou vidět a stojí za to.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *